W lipcu blisko 70 seniorek i seniorów wzięło udział w unikatowych warsztatach pt. „Wydmuszki vintage & exploding box”, podczas których zapoznali się z najnowszymi trendami w rękodzielnictwie. Zajęcia odbyły się w Różańsku (a także Warnicy, Sarbinowie, Rychnowie i Moczkowie) a w ich efekcie powstało ponad 300 unikatowych prac!

Każdy uczestnik warsztatów zamienił szlachetne białe wydmuszki gęsie na stare, niemal kamienne, patynowane. Sam wykonał i udekorował dekorami przestrzennymi wydmuszki, pomalował i postarzył różnymi technikami. Każdy wykonał także „exploding box okolicznościowy”, czyli kartkę w formie pudełka, które po otwarciu rozkłada się i odkrywa co ma w środku. Można tam włożyć łakocie, biżuterię zdjęcia lub inny drobiazg…

Zrealizowane zajęcia pokazały, jak w sposób niezwykle kreatywny łączyć techniki typu decopage, scrapbooking, czy cardmaking, z którymi seniorzy zapoznali się we wcześniejszych latach.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Pora Seniora w powiecie myśliborskim”, który współfinansowany jest ze
Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (edycja 2019), Powiatu Myśliborskiego oraz Gminy Dębno.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich