W dniach 9-11 lipca 2019 odbył się na stawie rybnym przy ośrodku "W Sam Las" w Barnówku turniej wędkarski seniorów w wędkarstwie spławikowym pod hasłem "Nestor Wędkarstwa".

We 9 i 10 lipca odbyły się eliminacje, natomiast w 11 lipca - wielki finał. W zawodach wzięło udział 25 zawodników w wieku 60+ z Różańska, Cychr, Sarbinowa, Karska, Warnic, Moczkowa i Boleszkowic. W finale walczyło zaś 14 najlepszych. Zwyciężył wędkarz, który w określonym czasie (120 minut) złowił ryby o największej masie (pomiar wykonany wagą elektroniczną).

🏆 I miejsce zajął - Zdzisław Kwaśniak (Różańsko)
🏆 II miejsce zajął - Stanisław Maciejewski (Karsko)
🏆 III miejsce zajął - Andrzej Kisiel (Różańsko)

W ręce zwycięzców trafił profesjonalny sprzęt wędkarski o łącznej wartości ok 750 zł. Mistrzowie zostali ponadto uhonorowani okolicznościowymi statuetkami z wizerunkiem ryby.

Finałem zawodów był smaczny poczęstunek.

Organizatorem przedsięwzięcia była Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego wspierana przez Stowarzyszenie Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku.

Zrealizowany turniej to jedno z działań projektu „Pora Seniora” współfinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (edycja 2019), Powiatu Myśliborskiego oraz Gminy Dębno.

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich