Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku i Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego w dniach 16-18 czerwca 2017 roku zorganizowała Rodzinny turniej wędkarski w wędkarstwie spławikowym.

Zawody wędkarskie odbyły się na stawie przy ośrodku "W Sam Las" w Barnówku. Zostały one podzielone na dwa dni eliminacji i niedzielny wielki finał.  Nagrodami były profesjonalne sprzęty wędkarskie (kołowrotki, wędki, siatka, podbierak, przyborniki) oraz okolicznościowe trofea. W trzydniowych zawodach udział wzięło w sumie 36 osób z czego do finału dostało się 14.

Pierwszego dnia eliminacji największym połowem (i miejscem w finale) mogli się pochwalić :

• Jarosław Śwital (połów 0,52 kg).

Drugiego dnia eliminacji największym połowem (i miejscem w finale) mogli się pochwalić :

• Andrzej Pleń (połów 0,42 kg).

Tytuł mistrza trafił do 80-letniego Stanisława Frączaka (połów 3,60 kg). W jego imieniu nagrodę odebrał Władysław Frączak. Wicemistrzem został Wojciech Lipka -18 lat (połów 3,55 kg). Trzecie miejsce zajął Dominik Mroczek - 17 lat (połów 3,28 kg).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył tandem Wiesław Sypko i Stanisław Lipka.

Zawody to element projektu "Rodzinka.Rozansko.pl " współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Dębno.

Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"